حسين عسکري، بيداري دشت کهن، تهران: انتشارات سوره مهر، 1397، 424 صفحه 

اين کتاب، نخستين اثر درباره انقلاب اسلامي در منطقه تاريخي و فرهنگي ساوجبلاغ شامل شهرستان‌هاي ساوجبلاغ و نظرآباد واقع در غرب استان البرز است. به جهت ارايه تصويري جامع از روند مبارزات انقلابي در منطقه ساوجبلاغ، سير اين فعاليت‌هاي مذهبي و سياسي از روزگار قاجار پي گرفته شده و در ادامه براساس اسناد برجاي ‌مانده، تصويري مستند از وضعيت اقتصادي و اجتماعي اين منطقه در دوره‌ حکومت پهلوي ترسيم شده است.

دانلود کتاب بيداري دشت کهن

همه نوجواني اين ناچيز با حسين عسکري گره خورده است. فرزند پنجم مش رستم علي. دوستيِ بيش از سي سال و حالا ديگر به تعبير حضرت امام هشتم ـ عليه السلام ـ نزديک است که خويشاوندي باشد. بايد براي نوشتن درباره اين دوستي به مجالي به وسعت سي سال دست يافت که هزار افسوس در دنياي مجنون سرعت، نه من فرصت نوشتن دارم نه تو فرصت خواندن. تنها گفتني مهم در اين مجال اندک همين که من نوشتن و خواندن را مديون دوستي با حسينم. آغار آن، عضويت در کميته انديشه در انجمن دانش آموزي مدرسه راهنمايي آيت الله مشکيني شهر نظرآباد است و تداوم آن تا اين لحظه که قرار است برايتان نقدي بر تازه ترين کتاب ارجمندشان «بيداري دشت کهن» بنويسم. براي نخستين نشست نقد کتاب «ماه و نگاه» که در کتابخانه الهادي ـ عليه السلام ـ هشتگرد ساوجبلاغ در هفت دي ماه 1398 برگزار شد به امر دوستانم آقايان حسين عسکري ـ نويسنده بيداري دشت کهن ـ و داوود اسدي ـ مدير اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان ساوجبلاغ ـ نقدي را فراهم آوردم که بخش هايي از آن را در قالب سخنراني به حاضران نازنين آن آيين پيش کش کردم و اينک مکتوب کامل آن در برابر چشمان شما.

دانلود متن کامل نقد فوق

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Software Download کارتون فوتبالیست ها سری بازنده جدید مصالح ساختمانی وبلاگ شهراينترنت Keith گروه آموزشی معارف اسلامی گمرک مهران , مرز مهران universityfile ورزشی