کتابخانه ‌اي رو به آسمان

رضا قاسم‌ پور

امروز به شوق ديدن مردي که طبقه دوم منزلش را به کتابخانه براي بهره ‌مندي عموم اختصاص داده راهي شهرستان نظرآباد کرج شدم. کتابخانه ‌اي با بيش از شش هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف در طبقه دوم منزل اين فرد روحاني آرام گرفته و درب منزلش براي استفاده علاقه مندان باز است . حجت ‌الاسلام اسماعيل آل احمد متولد 1354 شهرستان نظرآباد، طالقاني ‌الاصل بوده و علاوه بر تحصيلات حوزوي، فوق ليسانس علوم قرآني دارد و در منطقه به تدريس، تحقيق و تفحص روزگار مي گذراند و البته دستي در شعر و شاعري نيز دارد. وي و دوستانش در سال 1386 مجوز موسسه قرآن و عترت رخسار قرآن را دريافت کرده و سالانه به کمک هم دو برنامه چهارشنبه آخر سال ـ با نام سور سوره هاي قرآن ـ و نيز آيين شب هاي روشن قرآن را در ميلاد امام حسن مجتبي ـ عليه السلام ـ در ماه مبارک رمضان برگزار مي نمايند.

براي اين استاد ارجمند که در اين وانفساي روزگار به فکر تعالي فرهنگ و مدنيت ماست، از صميم قلب آرزوي سلامتي و توفيقات روز افزون مي ‌نمايم. لازم به ذکر است که شهرستان سرسبز نظرآباد يکي از شهرستان هاي به شدت سياسي البرز با پانصد و هفتاد و هشت کيلومتر مربع مساحت و حدود صد و پنجاه هزار نفر جمعيت در 45 کيلومتري کرج قرار دارد. زبان رايج اکثريت مردم شهرستان هاي نظرآباد و ساوجبلاغ، ترکي ساوجبلاغي ـ يکي از شاخه ‌هاي ترکي آذربايجاني ـ مي ‌باشد. تپه باستاني اوزبکي با قدمت بيش از نه هزار سال يکي از آثار قديمي ايران در نظر آباد واقع است.

استاد آل احمد ضمن ذکر خير از کارهاي مثبت و ارزنده مهندس ميرزا عبدالله مقدم بنيانگذار نظرآباد نوين، از مسئولين فرهنگي منطقه در خصوص تخريب فرهنگسراي مهر نظرآباد به شدت شاکي است.از آل احمد تاکنون سه کتاب با عنوان صداقت ساقي (دانشمندان و علماي نظر آباد) بنفشه زار کمند (بازکاوي حماسه غديرخم از زاويه نو) و الاعراب و تعامل النبي معهم به زيور چاپ آراسته شده ‌اند. همچنين اسکن نسخ خطي برخي از بزرگان اين خطه در کتابخانه ايشان آرام گرفته ‌اند

در پايان يکي از غزل ‌هاي استاد آل احمد را با هم زمزمه مي ‌کنيم:

کَمَکي رخصت ديدار بده زود نرو

آتشي را که زدي خوب بِدم دود نرو

در سراشيب جهان تا قدم آخر مرگ

قيمت بوسي اگر هستي ما بود نرو

سومين جنگ جهان بر سر آب است و عطش

از کوير دل دريايي ام اي رود نرو

حرف هاي تو؛ سکوت تو؛ اشارت ‌هايت

داغ دل کندن تو بر دلم افزود نرو

شاهد صدق من اين خواب نبردن ‌ها نيست؟!

جانم از اين سفر دور تو فرسود نرو

با درختي ز خيالت که خودم کاشته‌ ام

سايه ات سهم حياط قفسم بود نرو

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مدیسه، مشاور سلامتی شما هیلان فیلم و سریال John خرید فروش انواع فلزیاب09100061388 tyrteds.parsablog.com طبیعت سبز ❤M.J.A & M.A❤ Seth